Odyseja - Eurofestiwal (2)

1. Festiwal Europejski - wyjazd uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 STO
    w Białymstoku

(27.04.2018 – 02.05.2018)

W dniu 27.04. 2018r., uczniowie naszej szkoły: Małgorzata Sieńczyło, Liliana Parish, Natalia Dąbrowska, Maja Hryszko, Jakub Wyszyński, Sylwia Amelia Szwed wraz z nauczycielami : Urszulą Strapczuk, Edytą Morusiewicz, Anną Chojnowską, pojechali na EuroFestiwal Międzynarodowego Konkursu Odyseja Umysłu organizowanego w EJB Werbellinesee k. Berlina w Niemczech.

Celem imprezy była integracja uczestników w atmosferze zabawy, twórczego współdziałania i międzynarodowego zrozumienia. Był to niepowtarzalny przegląd dokonań dzieci z różnych krajów i kultur.

Nasi Odyseusze zaprezentowali w języku angielskim 5. Problem Długoterminowy – „Nieziemska miejscówka” i stawili czoła Problemowi Spontanicznemu. Zajęli II miejsce na 12 drużyn (w swoim problemie i I grupie wiekowej).

Na EuroFestiwalu, wraz z dwiema przydzielonymi do naszego zespołu drużynami: Grundschule Michendorf (Niemcy) i Kindergarden „Obiknovennoe chudo” (Rosja – Chelyabińsk) pracowaliśmy nad unikalnym Problemem Festiwalowym. W tym roku tematem przewodnim problemu i całej imprezy był cyrk.

Uczniowie Zespołu Szkół STO, podczas Jarmarku Międzynarodowego oraz Wieczoru Wielu Kultur, mieli możliwość zetknięcia się z elementami kultury uczestników festiwalu pochodzących z różnych rejonów Europy i świata.

Na długo w pamięci naszego zespołu pozostaną Drużyny Kumpelskie i pozytywne emocje z wyprawy i pobytu na Eurofestiwalu Odysei Umysłu w EJB Werbellinsee.

Czytaj więcej: Odyseja - Eurofestiwal (2)

I miejsce na Mistrzostwach Polski

Z wielką radością informujemy,

że uczennice naszej szkoły Małgorzata Sieńczyło, Maja Boratyńska, Liliana Parish i Natalia Dąbrowska

zajęły wraz z zespołem Heca

I miejsce na Mistrzostwach Polski WADF w Inowrocławiu i dostały kwalifikacje na Mistrzostwa Świata WADF.

Instruktorem zespołu jest  pani Elżbieta Ożlańska.           G R A T U L U J E M Y