Liderzy przyszłości

„Liderzy przyszłości „w ramach Wschodniego Kongresu Gospodarczego

4 października 2018 r uczniowie klasy VIII i IIIg wzięli udział w panelu „Liderzy Przyszłości”, który odbył się w ramach Wschodniego Kongresu Gospodarczego. Młodzież naszej szkoły do gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej otrzymała zaproszenie z Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego. Byliśmy najmłodszymi uczestnikami tego wydarzenia.

„Liderzy przyszłości” to spotkania młodzieży szkół średnich i studentów z praktykami biznesu, artystami, sportowcami lub z tymi, którzy osiągnęli sukces. Goście zaproszeni podzieli się wiedzą, w jaki sposób połączenie pasji i determinacji przerodzić można we własną, odnoszącą sukcesy działalność.

Mieliśmy możliwość poznać drogę do sukcesu sportowego Wojtka Nowickiego – mistrza Europy 2018 w rzucie młotem, Jakuba Kozłowskiego – paraolimpijczyka, medalistę IWAS World Games, Irlandia 2018 oraz Jagody Tomaszewskiej i Patrycji Gryko (łucznictwo konne). Na scenie pojawili się także tancerze z formacji tanecznej Kadryl wraz z trenerami Gracjanem Konstantynowiczem i Justyną Cichosz, którzy opowiedzieli jak założyli swój biznes taneczny oraz białostocka projektantka mody Barbara Piekut.

Zafascynował nas bloger finansowy Michał Szafrański, który przekazał kilka istotnych wskazówek jak osiągnąć sukces. Zwrócił uwagę, że studia niekoniecznie muszą być drogą do sukcesu. Osiągnięcie imponujących wyników wymaga wielu wyrzeczeń. Kontakty z innymi ludźmi są bardzo pomocne i trzeba się ciągle rozwijać. Nauka nie jest celem samym w sobie, to środek – mówił do zebranych. – Studia nie są receptą na sukces, zwłaszcza, gdy studiujemy kierunek, którego nie czujemy. Pamiętajcie, że kiedy wy będziecie studiować, ktoś inny w tym czasie będzie zdobywał doświadczenie. Nie namawiał oczywiście do rezygnowania ze studiowania, ale przemyślenia – przecież można studiować i pracować równolegle. Dał też młodym ludziom kilka przydatnych rad. Po pierwsze by nauczyli się języka angielskiego i to biegle, po drugie by poszerzali swoje horyzonty, po trzecie by zaczęli pracować najwcześniej jak się da, kolejne by nie przedłużali studiów (chyba że zamierzają poświęcić się nauce) i po piąte by pielęgnowali znajomości. Na koniec powiedział by zapamiętali, że im wcześniej nauczą się wielu rzeczy, tym lepiej.

Przerwy między poszczególnymi wystąpieniami wypełniał białostocki artysta Michał „Cira” Ciruk.