Święto Szkoły. Duma, radość, wzruszenie.

 

Duma, radość, wzruszenie. Tak w największym skrócie opisać można to, co pozostawiła w naszych sercach uroczystość Święta Szkoły.

W środę, 6.06.18 roku na placu szkoły odbył się festyn z okazji naszego święta szkoły. Ta niezwykła familijna impreza przyciągnęła na szkolne boisko rzesze uczniów z rodzicami, przyjaciół naszej szkoły i gości. Pogoda również dopisała.

W pierwszej części uroczystości można było wysłuchać przepięknych występów naszych zdolnych uczniów – w różnorodnym repertuarze, zarówno tematycznym, jak i językowym.

Jednak gwiazdą wydarzenia był niewątpliwie Tomasz Organek. Ten wielki Artysta wystąpił (na zaproszenie p. Anny Nieścieruk, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni) charytatywnie, by wspomóc naszą byłą uczennicę – Weronikę. Koncert był wyjątkowy! Pan Organek przekazał na potrzeby aukcji koszulki i płyty z autografami.

Następnie rozpoczęła się licytacja – należą się ogromne brawa i ukłony dla prowadzących licytację – pani Magdzie i panu Rafałowi, rodzicom naszej szkoły. Potrafili entuzjastycznie zachęcić do wylicytowania przeróżnych kuponów, Voucherów, gadżetów, bonów. Czuliśmy wszyscy unoszącą się w powietrzu pozytywną energię i dobro. Szczodrość zaskoczyła wszystkich! Nikt tu nie żałował pieniędzy, bo cel był szczytny i wyjątkowy, każdy chciał w jakimś stopniu pomoc w rehabilitacji Weroniki.

Egzamin z empatii społeczność szkolna zdała na 6!

Podczas święta czekało wszystkich wiele atrakcji: możliwość zrobienia zdjęć za niewielki datek (oczywiście na cel charytatywny) z motocyklistami Harry Motorcycle Pub i z zawodnikami z Lowlanders, gry i zabawy, grill, malowanie twarzy, robienie tatuaży.

Na koniec grupa młodych licealistów wystąpiła ze swoim repertuarem, zagrzewając wszystkich do zabawy i śpiewu.

Jako szkoła jesteśmy dumni i udowodniliśmy (kolejny raz), że umiemy się zmobilizować i potrafimy pomagać. Święto szkoły było idealną okazją by połączyć zabawę z wielkim sercem.

Ten wyjątkowy dzień był wyrazem współpracy całej społeczności szkolnej.

Do zobaczenia za rok na kolejnym święcie szkoły.