Trzy złota, dwa srebra - nasi mistrzowie. Szachy

3 razy złoto, 2 razy srebro

Przed tygodniem uroczyście podsumowano i udekorowano najlepszych w rozgrywkach XXI Edycji Szachowej Białostockiej Ligi Szkolnej. Turnieje ligi rozgrywane były od września 2015 do kwietnia 2016 roku.

Miło nam poinformować , że aż pięć medali wywalczyły nasza szkoła i przedszkole. W kategorii do 10 lat zwyciężył, jak i w ubiegłej edycji, Aleks Bancarewicz – nasz aktualny wicemistrz Polski.  Aleks nie był na dekoracji , gdyż był na zgrupowaniu kardy polskiej do szachowych mistrzostw Europy. Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył także nasz uczeń – Krzysztof Ciszewski. Dodatkowo w prestiżowym Turnieju Mistrzów Krzyś wywalczył złoty medal!

W klasyfikacji drużynowej przedszkoli, w stawce 16 placówek nasze przedszkole okazało się (jak przed rokiem) najlepsze, uzyskując złoty medal. Nasi najmłodsi  zdeklasowali konkurencję, zdobywając  76,5 punktu (następne w kolejności przedszkole uzyskało 37,5 punktu). Medale otrzymała szóstka naszych najlepszych przedszkolaków: Aleksandra Jurkowska, Maria Kamińska, Marta Kubera, Piotr Mosiej, Michał Słoma i Piotr Walentynowicz.

Piąty medal do kolekcji- tym razem srebrny wywalczyła nasz reprezentacja szkoły. Oto skład: Hubert Backiel, Aleks Bancarewicz, Gabriela Chraboł, Krzysztof Ciszewski, Bartłomiej Czech, Amelia Grabowska, Wiktor Grabowski, Oliwia Jerzyk, Iga Krawiec, Krzysztof Jurkowski, Jacob Levy, Eryk Prószyński, Małgorzata Sieńczyło, Julia Szemplińska, Hanna Szumarska, Sylwia Szwed, Aleksander Tokajuk.

Gratulujemy naszym młodym medalistom! 17 czerwca w Supraślu rozegrane zostaną Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach. Tam także liczymy na medale.