II miejsce w Igrzyskach Miasta Białegostoku w Szachach (2)

28 października 2018 r. odbyły się IGRZYSKA DZIECI MIASTA BIAŁEGOSTOKU w szachach.

Gratulujemy naszej drużynie, która zajęła II miejsce
i awansowała do finału wojewódzkiego.

Dziękujemy Aleksowi Bancarewiczowi z kl. VII A, Hubertowi Backielowi i Krzysztofowi Ciszewskiemu z kl. VI oraz Magdalenie Wyszyńskiej z kl. I.

Dziękujemy również Panu Januszowi Dubrawskiemu – nauczycielowi szachów.

Biegi przełajowe (2)

W czwartek 04.10.2018 w rekordowej jak dotychczas ilości uczestników (35 uczniów) braliśmy udział w Biegach Przełajowych. Takiej frekwencji na zawodach nie mogą się powstydzić nawet duże szkoły.

Nie obyło się bez sukcesów. Lidka Pietrzycka przybiegła na 3 miejscu a Piotr Walentynowicz na 6. Równie bardzo dobrze pobiegli Tadeusz Pietrzycki, Tomek Parish , Hubert Backiel, Michał Klimowicz, Lidja Parish, Franek Czeremcha, Bartosz Fryska, Stanisław Trojanowski oraz wielu innych uczniów. Podkreślam że byli tam uczniowie ze wszystkich szkół w Białymstoku czyli w jednym roczniku startuje grubo ponad  100 osób. Pozostali uczestnicy znacznie poprawili swoje wyniki w stosunku do poprzedniego roku i również dzięki nim pozycja naszej szkoły się rośnie ponieważ starujemy jako jedna drużyna.

Na razie czekamy z niecierpliwością na wyniki drużynowe. Mam nadzieję że z roku na rok Młodzież będzie równie chętnie brała udział  w zawodach sportowych i dbała o swoją kondycję.

Czytaj więcej: Biegi przełajowe (2)

Współzawodnictwo sportowe (2)

20 września 2018 r. odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół Podlasia.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła podstawowa – społeczna jedynka STO, zajęła VI miejsce w klasyfikacji IGRZYSK DZIECI W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 wśród szkół małych.

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły znaleźliśmy się w pierwszej ósemce szkół wyróżnionych we współzawodnictwie sportowym.

Gratulujemy naszym uczniom i nauczycielom wychowania fizycznego i szachów za to znaczące wyróżnienie.

Życzymy dalszych sukcesów.

Ogólnopolski Konkurs Zuch (2)

Uczniowie klasy II i III Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 STO wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Zuch z języka polskiego i matematyki

Dyplom laureata oraz nagrodę książkową z języka polskiego otrzymuje:

1. Ignacy- kl. II

Dyplom laureata z języka polskiego otrzymują:

Adrianna- kl. II

1. Ania- kl. II
  2. Hania- kl. II
  3. Aleksandra- kl. II
  4. Paweł Z.- kl. II

Dyplom laureata z matematyki otrzymuje: