Wykaz lektur w SSP

LEKTURY SZKOLNE DLA KLAS:

 

IV 

  1. Kajko i Kokosz. Szkoła latania - Janusz Christa
  2. Akademia Pana Kleksa - Jan Brzechwa
  3. Mikołajek - R. Gościnny, J.J. Sempre
  4. Wybrane podania i legendy polskie.
  5. Opowieści z Narnii. Lew,Czarownica i stara szafa. - C.S. Lewis
  6. Spotkanie nad morzem - J. Korczakowska
  7. Pan Samochodzik i Templariusze - Z. Nienacki

 

V

  1. Hobbit, czyli tam i z powrotem - J.R.R Tolkien
  2. Katarynka - B. Prus
  3. Wybrane mity greckie - J. Parandowski
  4. Bajki - I. Krasicki
  5. W pustyni i w puszczy - H - Sienkiewicz
  6. Szósta klepka - M. Musierowicz
  7. Biblia - stworzenie świata i człowieka. 

 

VI A

  1. Lucy Maud Montgomery, Ania z Zielonego Wzgórza
  2. Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy
  3. Ewa Nowak, Pajączek na rowerze
  4. C. Funke, Atramentowe serce
  5. Edmund Niziurski, Sposób na Alcybiadesa
  6. S. Lem, Bajki robotów (wybór)
  7. Adam Mickiewicz Pan Tadeusz – fragmenty sceny z koncertem Wojskiego, polowanie
  8. Dorota Terakowska, Władca Lewawu

 

VI B

  1. Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi - Rafał Kosik
  2. Powrót taty, Pani Twardowska, fragmenty Pana Tadeusza - A. Mickiewicz
  3. Bajki robotów - S. Lem
  4. Córka czarownic - Dorota Terakowska
  5. W cieniu motyla - M. Sienkiewicz
  6. Pajączek na rowerze - E. Nowak
  7. Janko Muzykant - H. Sienkiewicz

 

VII

  1. Jan Kochanowski, wybór fraszek, pieśni i trenów, w tym tren I, V, VII i VIII
  2. Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę
  3. Adam Mickiewicz, Świtezianka, Dziady część II, Stepy akermańskie
  4. Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika
  5. Aleksander Fredro, Zemsta
  6. Ignacy Krasicki, Żona modna
  7. Charles Dickens, Opowieść wigilijna
  8. Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz
  9. Henryk Sienkiewicz, Latarnik

 

Lektury uzupełniające:

  1. Dorota Terakowska, Samotność bogów;

10.Agatha Christie Dwanaście prac Herkulesa.

 

VIII A, B

  1. Adam Mickiewicz, Pan Tadeusz
  2. Stefan Żeromski, Syzyfowe prace
  3. Melchior Wańkowicz, Ziele na kraterze (fragmenty) i Tędy i owędy (wybrany reportaż)
  4. Ernest Hemingway, Stary człowiek i morze
  5. Sławomir Mrożek, Artysta
  6. Juliusz Słowacki, Balladyna
  7. Barbara Kosmowska, Pozłacana rybka