Aktualności

600x0_Ukraina

Szanowni Państwo,

w związku z wojenną sytuacją za wschodnią granicą nasza szkoła włącza się w ogólnopolską akcją pomocy humanitarnej dla Ukrainy w ramach Białystok pomaga Ukrainie.

Ogłaszamy zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy:

  • nowe koce i śpiwory
  • środki opatrunkowe i medyczne

Szczególnie potrzebne: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, bandaże elastyczne, sól fizjologiczna, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków, woda utleniona lub oktanisept, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (w tabletkach, czopkach i syropach), węgiel, witamina d,c, cynk, witamina, tabletki do ssania od bólu gardła , spray do nosa od kataru, maść bepanten, altacet, fastum, tribiotyk, rywanol.

  • żywność długoterminowa

Szczególnie potrzebne: dania i zupki ekspresowe/typu instant do zalewania wrzątkiem, batony energetyczne, czekolady, kisiele/budynie typu gorący kubek, konserwy/puszki/słoiki z gotowymi daniami typu bigos, fasolka po bretońsku, kapuśniak z kiełbaską, grochówka żołnierska, pulpety w sosie, flaki oraz suche produkty: cukier, kasze, makarony, maki, kawa, woda, herbata, oleje.

  • środki higieniczno-chemiczne

Szczególnie potrzebne: podpaski, pieluchy, szampony, żele i mydła, papier toaletowy, środki piorące, chusteczki nawilżone dezynfekcyjne.

  • żywność dla dzieci

Szczególnie potrzebne: kaszki, mleko, soczki, dania gotowe w słoiczkach, chrupki do mleka.

  • dary rzeczowe pierwszej potrzeby

Szczególnie potrzebne: komplety, pościeli ręczniki nowe, nowa bielizna damska i dziecięca.

WAŻNE! Nie zbieramy odzieży i obuwia!

https://pomagamukrainie.gov.pl

Powyżej wymienione rzeczy można przynosić do czwartku 3.03.3022 do naszej szkoły lub bezpośrednio do CAS ul. Św. Rocha 3 (wejście od ul. Krakowskiej).

Dziękujemy!!!