Aktualności

DSC_0268

Dnia 09 lutego 2021 r. obchodzona była edycja Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). W naszej szkole w całym tygodniu od 8 do 12 lutego przeprowadzone były następujące działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu, poniżej mamy:

  • Szkolny Konkurs na plakatJa w Bezpiecznym Internecie” klasy: 0 – 3 (wersje: technika tradycyjna arkusz A3 lub A4, kredki, farby; technika komputerowa – program graficzny). Konkurs został rozstrzygnięty w dniu 09 lutego 2021 r., za trzy pierwsze miejsca w każdej z klas: 0 – 3 uczniowie otrzymują dyplomy i nagrody. Z uwagi na ogromne zainteresowanie Konkursami, o czym świadczy duża ilość złożonych prac, JURY KONKURSU przyznało dyplomy i nagrody za trzy pierwsze miejsca w każdej klasie, gdzie ilość prac przekroczyła 90% stanu osobowego uczniów.
  • Szkolny Konkurs na plakatNie hejtuję – reaguję” klasy: 4 – 8 (wersje: technika tradycyjna arkusz A3 lub A4, kredki, farby; technika komputerowa – program graficzny). Konkurs został rozstrzygnięty w dniu 09 lutego 2021 r., za trzy pierwsze miejsca w następujących klasach uczniowie otrzymują dyplomy i nagrody: 4A, 6A, 7B, w klasie 5A – wyróżnienie. Prace zostały wyeksponowane w holu naszej szkoły i na stronie Internetowej w dniu 11.02.2021, wraz z listą nagrodzonych uczniów;
  • Zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem filmów z serii „Sieciaki”, „Necio”, „Plik i Folder”;
  • Lekcje poświęcone DBI: prezentacja i omówienie filmów edukacyjnych, pogadanki, przygotowanie klasowych gazetek;
  • Zajęcia pozalekcyjne (koła „Z robotyką za pan brat” w klasach I-III) promujące cyfrowe bezpieczeństwo oraz pozytywne wykorzystanie Internetu;
  • Kampania informująca rodziców o problematyce bezpieczeństwa on-line w domu i w szkole (ulotki, foldery);

Wśród działań związanych z DBI 2021 na szczególną uwagę zasługuje:

  1. Inicjatywa związana z bezpieczeństwem dzieci w Internecie, w ramach której uczniowie klasy 2 B wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Ja w Bezpiecznym Internecie”, obejrzeli film pt. „Bezpieczeństwo w kontakcie z innymi” – www. cyfrowobezpieczni.pl.. Poznali drużynę Sieciaków, która potrafi bezpiecznie korzystać z Internetu oraz portal Kultura w sieci dla dzieci – www.kula.gov.pl. Podsumowując, swoją  wiedzę na temat „Bezpieczeństwa w sieci” rozwiązali quiz, który został rozwiązany bez żadnego błędu 🙂 🙂 🙂
  2. Inicjatywa podjęta w klasie 4A, w ramach której uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie na plakat „Nie hejtuję – reaguję”. Zajęcia tematyczne na dwóch godzinach wychowawczych (Internet bez hejtu, Dzień Bezpiecznego Internetu) z wykorzystaniem dostępnych filmików oraz aplikacji na LearningApps, a także przekazanie ulotek z wiadomościami o bezpieczeństwie dzieci w Internecie w ramach kampanii informującej rodziców.

W dniu dzisiejszym P. Dyrektor wręczył nagrodzonym uczniom dyplomy i nagrody.

GRATULUJEMY!!!