Aktualności

C0E6DC6D-1347-47FF-865B-7902EFA3F139

Dnia 08 lutego 2022 r. obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) pod hasłem “Działajmy razem”. Nasza szkolna inicjatywa z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 została zgłoszona do Fundacji Safeninternet, gdzie nadano numer: 20221710. W naszej szkole w całym tygodniu od 8 do 14  lutego przeprowadzone były następujące działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu, poniżej mamy:

  • Szkolny Konkurs na plakatJak pomagam innym w Internecie” klasy: 0 – 3 (wersje: technika tradycyjna arkusz A3 lub A4, kredki, farby; technika komputerowa – program graficzny), prace składamy do 21.02.2022 r. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do końca lutego 2022, za trzy pierwsze miejsca w każdej z klas: 0 – 3 uczniowie otrzymują dyplomy i nagrody.
  • Szkolny KonkursJak pomagam innym w Internecie” klasy: 4 – 8 (wersje: technika cyfrowa – zdjęcia lub video-film), prace składamy do 21.02.2022 r. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do końca lutego 2022, za trzy pierwsze miejsca w każdej z klas: 4 – 8 uczniowie otrzymują dyplomy i nagrody. Prace zostaną wyeksponowane w holu naszej szkoły i na stronie Internetowej szkoły wraz z listą nagrodzonych uczniów;
  • Zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem filmów z serii „Sieciaki”, „Necio”, „Plik i Folder”;
  • W ramach DBI odbył się cykl webinarów, gdzie zaprezentowane został konkretne zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa online oraz skuteczne narzędzia edukacyjne. Nowością w tym roku były lekcje i spektakle online – w których mogły wziąć udział całe klasy.

W ramach DBI uczniowie wszystkich klas brali aktywny udział w działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Uczniowie klasy 1M sprawdzali i utrwalali swoją wiedzę na temat właściwego zachowania w sieci – quiz (Eduelo.pl)

Klasy 3B i 3R przyłączyły się do obchodów dnia Bezpiecznego Internetu. Obejrzeliśmy filmy, omówiliśmy zasady netykiety oraz stworzyliśmy plakaty.

W dalszym ciągu trwają: Szkolny Konkurs na plakat „Jak pomagam innym w Internecie” klasy: 0 – 3 oraz Szkolny Konkurs „Jak pomagam innym w Internecie” klasy: 4 – 8 (technika cyfrowa – zdjęcia lub video-film), prace składamy do 21.02.2022 r.