Aktualności

IMG_20240112_153310

W naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia przygotowana przez „zeróweczkę” i wychowawczynię p. Małgorzatę Bancarewicz, na którą zostali zaproszeni Babcie i Dziadkowie.

Historia Dnia Babci i Dziadka sięga nie tak daleko wstecz. Pomysł stworzenia tego święta narodził się w Polsce w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku, a jego datę zawdzięczamy Mieczysławie Ćwiklińskiej – znanej postaci kina i teatru. Właśnie tego dnia, sędziwa już aktorka miała wystąpić w Poznaniu. Redakcja „Ekspresu Poznańskiego” wręczyła jej tort oraz kwiaty, ustanawiając tym samym nowe święto — Dzień Babci.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to czas szczególny, nie tylko w Polsce, ale także na świecie.  Babcia i dziadek to dwie niezwykłe osoby, które często w znacznym stopniu kształtują swoje wnuki. Wspomnienia budowane razem z nimi towarzyszą nam w późniejszej wędrówce przez życia, nawet wtedy, a może szczególnie wtedy, gdy ich zabraknie. Dlatego tak ważne jest, aby doceniać każdy dzień z nimi spędzony.