Aktualności

DBI_GRAFIKA_2022 (2)

8 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzimy w Polsce już po raz 18-sty!

Święto obchodzone jest w drugim dniu, drugiego tygodnia, drugiego miesiąca roku. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu wypada 8 lutego, jednakże wydarzenia organizowane w ramach tej akcji trwają do końca marca.
Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak i lokalnym. Obchodom święta towarzyszą liczne wydarzenia edukacyjne, które dążą do upowszechniania wiedzy dotyczącej problematyki bezpieczeństwa w Internecie w szczególności dzieci i młodzieży.

Główny celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz:

  • bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,
  • zaznajomienia rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online,
  • promowania pozytywnego wykorzystywania internetu wśród wszystkich użytkowników sieci.

Konferencja z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2022

Centralnym punktem obchodów jest konferencja, adresowana do przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych oraz praktyków pracujących z dziećmi. Ze względu na trwającą epidemię, w 2022 roku konferencja z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 odbędzie się 8 lutego o godz. 16.00, wyłącznie w formule online. 

Transmisja będzie dostępna bez konieczności logowania na stronie dbi.pl oraz na platformie facebook na profilu Polskiego Centrum Programu ‘’Safer Internet”.

DBI 2022 – inicjatywy – propozycje w naszej szkole

Dnia 08 lutego 2022 r. obchodzona będzie edycja Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) pod hasłem “Działajmy razem”. Nasza szkolna inicjatywa z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 została zgłoszona do Fundacji Safeninternet, gdzie nadano numer: 20221710. W naszej szkole w całym tygodniu od 8 do 14  lutego przeprowadzone będą następujące działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu, poniżej mamy:

  • Szkolny Konkurs na plakatJak pomagam innym w Internecie” klasy: 0 – 3 (wersje: technika tradycyjna arkusz A3 lub A4, kredki, farby; technika komputerowa – program graficzny), prace składamy do 21.02.2022 r. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do końca lutego 2022, za trzy pierwsze miejsca w każdej z klas: 0 – 3 uczniowie otrzymują dyplomy i nagrody.
  • Szkolny Konkurs na plakatJak pomagam innym w Internecie” klasy: 4 – 8 (wersje: technika cyfrowa – zdjęcia lub video-film), prace składamy do 21.02.2022 r. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do końca lutego 2022 , za trzy pierwsze miejsca w każdej z klas: 4 – 8 uczniowie otrzymują dyplomy i nagrody. Prace zostaną wyeksponowane w holu naszej szkoły i na stronie Internetowej szkoły wraz z listą nagrodzonych uczniów;
  • Zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem filmów z serii „Sieciaki”, „Necio”, „Plik i Folder”;
  • W ramach DBI odbędzie się cykl webinarów, gdzie zaprezentowane zostaną konkretne zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa online oraz skuteczne narzędzia edukacyjne. Nowością w tym roku są lekcje i spektakle online – w których będą mogły wziąć udział całe klasy!