Aktualności

IMG_20221201_152957

Nasza szkoła bierze udział w konkursie realizowanym w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek 2022. Na zajęciach pozalekcyjnych w ramach koła informatycznego „Z robotyką za pan brat” w klasach 0 – 3 zostały zorganizowane cykliczne wydarzenia dotyczące programowania – to zabawy w programowanie offline (wystartowaliśmy 29.11.2022). Do tego celu wykorzystujemy, kultową już, grę planszową do nauki programowania. Cody Roby to zestaw prostych gier uczących programowania, w których uczestnicy prowadzą rozgrywki polegające na sterowaniu poruszającym się po planszy robotem, wydając mu konkretne polecenia.

Na tym właśnie polega programowanie – wydajemy precyzyjne instrukcje komputerowi w języku, który jest dla niego zrozumiały. W naszej grze poleceniami będą strzałki nakazujące poruszanie się do przodu, skręcanie w lewo i prawo.

Cody Roby jest świetnym treningiem logicznego myślenia i wstępem do dalszej nauki programowania z wykorzystaniem komputera. Jej autorem jest Alessandro Bogliolo – włoski ambasador EU Code Week i znany promotor kodowania.