Aktualności

DSC_0904

W naszej szkole prowadzimy naukę programowanie dla najmłodszych w ramach cyfrowej edukacji na zajęciach koła informatycznego – „Z robotyką za pan brat”. Zajęcia odbywają się w kilku grupach wiekowych w zerówce (dwa zespoły) oraz w klasach I – IV. Na zajęciach uczniowie pracują z robotem Edison. Edison to robot edukacyjny a jego zadaniem jest wprowadzenie dzieci w fascynujący świat informatyki – kodowania i programowania. Edison zawiera wiele ciekawych rozwiązań technologicznych, takich jak funkcja reagowania na dźwięki, czujniki światła czy pilot zdalnego sterowania. Praca z robotem Edison ma na celu zwiększenie świadomości o programowaniu, zapoznanie z programowaniem i narzędziami programistycznymi, nowymi technologiami IT. Robot Edison doskonale sprawdzi się w szkole, gdzie umożliwia dziecku naukę także poprzez zabawę, co widać na zdjęciach. 🙂