Aktualności

IMG_20220407_123025

Uczniowie klasy 3B i 3R brali udział w konkursie fotograficznym „Nowa twarz książki – SLEEVEFACE w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku”. Przedmiotem konkursu było wykonanie fotografii techniką sleeveface.
Sleeveface – polega na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki, czasopisma częścią ciała (twarzy). W efekcie otrzymujemy zdjęcie prezentujące bardzo ciekawe połączenia sylwetki fotografowanej osoby z ukrytym książkowym alter ego. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie uczniów klas trzecich działających w sekcji fotograficznej „Mały kadr”. Wykonane przez uczniów zdjęcia to efekt ich własnych inspiracji i pomysłów, a także rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Wystawa prac pokonkursowych będzie miała miejsce w galerii Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14A od 20 kwietnia 2022 r.

Autorzy prac zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami, są to:

  1. Izabela Ciszewska
  2. Marcelina Dunaj
  3. Dawid Gorbaczewski
  4. Maria Góral
  5. Gabriel Kapelko
  6. Natalia Romaniuk

Gratulujemy!