Aktualności

IMG_20221205_153623_1

Nasza szkoła brała udział w konkursie realizowanym w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek 2022. Na zajęciach pozalekcyjnych w ramach koła informatycznego „Z robotyką za pan brat” w klasach 0 3 były organizowane cykliczne wydarzenia dotyczące programowania, m.in. zabawy w programowanie offline. Do tego celu wykorzystaliśmy, kultową już, grę planszową do nauki programowania. Cody Roby to zestaw prostych gier uczących programowania, w których uczestnicy prowadzą rozgrywki polegające na sterowaniu poruszającym się po planszy robotem, wydając mu konkretne polecenia poprzez odpowiednie układy kart sterujących robotem.

Na tym właśnie polega programowanie – wydajemy precyzyjne instrukcje komputerowi w języku, który jest dla niego zrozumiały. W naszej grze poleceniami były strzałki nakazujące poruszanie się do przodu, skręcanie w lewo lub prawo.

Cody Roby jest świetnym treningiem logicznego myślenia i wstępem do dalszej nauki programowania z wykorzystaniem komputera. Zapraszamy do galerii fotografii.