Dzień Głośnego Czytania_fb_www_1

W 2023 roku Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września (piątek). Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia urodziła się autorka książek dla dzieci i młodzieży – Janina Porazińska.
W naszej Szkole 28 września 2023 (czwartek) na sali gimnastycznej od godz. 8.50 organizujemy Dzień Głośnego Czytania dla klas 0-3 pod hasłem „Czytanie z piktogramami”.
Do najbliższych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania zostało 9 dni.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku.
Nadrzędnym celem tej akcji jest promowanie tej aktywności wśród dzieci i młodzieży.
Zalet czytania na głos jest mnóstwo: wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, uczy samodzielnego myślenia.