20231128_084233

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, obchodzonego 5 grudnia, nasza szkoła ZS STO nr 1 w Białymstoku w sposób wyjątkowy podkreśliła jak ważny jest to dzień dla naszej społeczności szkolnej.
Wolontariat stanowi integralną część naszych działań pedagogicznych, ponieważ służy rozwojowi młodych ludzi na poziomie indywidualnym i społecznym.
Z tej okazji  najmłodsi uczniowie naszej szkoły, klas 0-III wzięły udział w akcji O!Piernicz Raka, która wspiera Dziecięcy Oddział Onkologii w Białymstoku.
Celem  akcji jest zebranie środków  na uszycie wyprawki  dla pacjentów po przeszczepie szpiku kostnego. W skład wyprawki wchodzi: 10 zestawów piżam, szlafrok, poduszka, kocyk, czyli wszystko to co jest niezbędne podczas pobytu w ośrodku.
W tym celu rodzice  upieki  pierniki i w szkole wszyscy uczniowie wspólnie  je dekorowały i pakowały.
Świąteczne pierniki przeznaczone są na sprzedaż w szpitalu i w szkole przez starszych uczniów.