Aktualności

IMG_20231123_122354

W dniu dzisiejszym na długiej przerwie uczennica klasy 8A Maria Kamińska przeprowadziła zajęcia nauki tańca hip-hopowego dla wszystkich chętnych uczniów. Zajęcia nauki tańca hip-hopowego będą odbywały się cyklicznie w każdy wtorek i czwartek.

Hip hop to taniec, który kojarzy się z teledyskami gwiazd muzyki r&b – wyróżnia się za sprawą gestykulacji i niesamowitej ekspresji. Polega, w głównej mierze, na pracy ugiętych w kolanach nóg połączonej z utrzymywaniem zwartych górnych części ciała.

Tłumaczenie z języka angielskiego: Taniec hip-hopowy to szereg stylów tańca ulicznego wykonywanych głównie do muzyki hip-hopowej lub ewoluujących jako część kultury hip-hopowej. Jest pod wpływem szerokiej gamy stylów, które powstały w latach 70 i spopularyzowały zespoły taneczne w Stanach Zjednoczonych. Program telewizyjny Soul Train i filmy z lat 80.

Zapraszamy do galerii fotografii.

L.J.