Aktualności

IMG_20221122_122627

22 listopada w szkole na Mieszka odbyły się wybory do szkolnego samorządu. Przez cały dzień na szkolnych korytarzach panowała atmosfera święta demokracji. Na start w wyborach zdecydowała się Marysia z kl. VII i dwie koalicje żeńska i męska z kl. VI.
Bardzo profesjonalnie potraktowali wydarzenie wyborcy-uczniowie klas IV-VIII. Na spotkaniu z kandydatami zadawali pytania wskazujące na merytoryczne zainteresowanie zmianami proponowanymi przez kandydatów i wymagali tzw. konkretów. Kandydaci nie uniknęli stresu i konieczności ustosunkowania się do obietnic przedwyborczych. Głosowanie odbyło się z zachowaniem koniecznych procedur.  Po przeliczeniu głosów komisja ogłosiła: wybory wygrała koalicja męska z klasy VI przewagą jednego głosu. Drugie miejsce zajęła uczennica kl. VII. Oddano 80 ważnych głosów. Wyniki zaskoczyły – zapewne dlatego, iż wcześniej zaniechano przeprowadzenia sondaży…..