Aktualności

1

22 września 2023 r. uczniowie klasy 0 wybrali się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Warszawskiej w Białymstoku. Już samo wejście wzbudziło u dzieci zafascynowanie. Dzięki życzliwości strażaków, zerówkowicze mogli z bliska przyjrzeć się ciężkiej pracy. Panowie pokazali uczniom wozy strażackie, sprzęt ratowniczy, a także strój strażaka. Dzieci wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo-gaśniczych. Z ogromnym entuzjazmem obserwowały też ćwiczenia z wykorzystaniem specjalnego podnośnika, przeznaczonego do akcji na dużych wysokościach. Z wycieczki dzieci wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Serdecznie dziękujemy Pracownikom Straży Pożarnej oraz bryg. mgr inż. Wojciechowi Łapińskiemu za umożliwienie naszym dzieciom poznania zawodu strażaka z bliska. 

M.B.