dbi

Dnia 06 lutego 2024 r. obchodzona była XXI edycja Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). W tym roku DBI odbywa się pod hasłem ,,Działajmy razem na rzecz lepszego Internetu”. W naszej szkole w całym tygodniu od 6 do 12 lutego przeprowadzone były następujące działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu, poniżej mamy:

• Szkolny Konkurs na plakatJak omijam ŚMIECI w SIECI?

klasy: 0 – 3 (wersje: technika tradycyjna, arkusz formatu A4, kredki, farby).

klasy: 4 – 8 (wersje: technika tradycyjna arkusz A3 lub A4, kredki, farby; technika komputerowa – program graficzny).

Termin składania prac do 16.02.2024 r.

• Zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem filmów z serii „Sieciaki”, „Necio”, „Plik i Folder”;
  • Lekcje poświęcone DBI: prezentacja i omówienie filmów edukacyjnych, pogadanki, przygotowanie klasowych gazetek;
  • Zajęcia pozalekcyjne (koła „Z robotyką za pan brat” w klasach 0 – III) promujące cyfrowe bezpieczeństwo oraz pozytywne wykorzystanie Internetu;
  • Kampania informująca rodziców o problematyce bezpieczeństwa on-line w domu i w szkole (ulotki, strona internetowa szkoły, Facebook);

Zapraszamy do galerii zdjęć.

L.J.