Aktualności

20240212_101231

12 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Numeru Alarmowego 112, który obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej. Uczniowie przypomnieli sobie do czego służy numer alarmowy 112, kiedy należy go używać, a kiedy nie wolno, co należy mówić dzwoniąc pod ten numer oraz wiele innych ważnych informacji z nim związanych. Aby utrwalić wiadomości, dzieci wykonały plakaty na temat wykorzystania numeru 112.

W celu podkreślenia ważności tego dnia, odwiedzili nas ratownicy medyczni wraz z karetką pogotowia. Dzieci od środka zobaczyły jak wygląda wyposażenie pojazdu, a także dowiedziały się na czym polega praca ratownika medycznego. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzięki tego typu zajęciom uczniowie wiedzą, co należy zrobić kiedy nasze życie lub zdrowie jest zagrożone oraz w  jakich sytuacjach należy kontaktować się z operatorem numeru alarmowego 112.

Pamiętaj!!!

112 RATUJE ŻYCIE