Aktualności

DBI_2021_Plakat_3

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.
Organizatorem tego wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Dnia 09 lutego 2021 r. obchodzimy kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). W naszej szkole w tygodniu poprzedzającym Dzień Bezpiecznego Internetu możemy przeprowadzić następujące działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu, poniżej mamy następujące propozycje:

  • Szkolny Konkurs na plakatJa w Bezpiecznym Internecie” klasy: 0 – 3 (wersje: technika tradycyjna arkusz A3 lub A4, kredki, farby; technika komputerowa – program graficzny), dyplomy i nagrody za trzy pierwsze miejsca; termin składania prac 08 luty 2021 r. w szkole w pracowni komputerowej (p. Lech Jakubiuk) lub pokój pedagoga (p. Joanna Gireń), a prace cyfrowe – plik wyślij pocztą na adres: jakubiuk.lech@szkola.bialystok.pl
  • Szkolny Konkurs na plakatNie hejtuję reaguję” klasy: 4 – 8 (wersje: technika tradycyjna arkusz A3 lub A4, kredki, farby; technika komputerowa – program graficzny), dyplomy i nagrody za trzy pierwsze miejsca; termin składania prac 08 luty 2021 r. w szkole w pracowni komputerowej (p. Lech Jakubiuk lub pokój pedagoga (p. Joanna Gireń), a prace cyfrowe – plik wyślij pocztą na adres: jakubiuk.lech@szkola.bialystok.pl
  • Zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem filmów z serii „Sieciaki”, „Necio”, „Plik i Folder”;
  • Lekcje poświęcone DBI: prezentacja i omówienie filmów edukacyjnych, pogadanki, przygotowanie klasowych gazetek;
  • Zajęcia pozalekcyjne (koła „Z robotyką za pan brat” w klasach I-III) promujące cyfrowe bezpieczeństwo oraz pozytywne wykorzystanie Internetu;
  • Kampania informująca rodziców o problematyce bezpieczeństwa on-line w domu i w szkole (ulotki, foldery);
  • Udział w Konferencji z okazji DBI 2020, która odbędzie się 09 lutego 2021 r. w Warszawie zorganizowana przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (NASK i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) w formule on-line.