Aktualności

poster_fundraiser_sfpyzg_-_odyseja.nn

Jesteśmy finalistami 33 Finału Odysei Umysłu, a dokładnie Wicemistrzami Polski w swojej kategorii i grupie wiekowej. Nazywamy się: Antek, Krzysiek, Antek, Piotrek i Iwo – jesteśmy uczniami 5 kl. SP. Już 20.05.2024 r. możemy wziąć udział w światowym Finale Odysei Umysłu w USA. Możemy… ponieważ od celu dzieli nas przepaść finansowa. Aby mieć zaszczyt reprezentować naszą szkołę, miasto i kraj, musimy mieć przynajmniej 63 tys. zł. Wiemy, że kiermaszami, akcjami szkolnymi nie zdołamy zebrać takiej sumy – mamy tylko 4 tygodnie. Przez 3 lata bardzo ciężko pracowaliśmy na swój sukces. Inwestowaliśmy swój wolny czas, a nawet kieszonkowe by spełniać marzenie. W ubiegłym roku w 32 Finale OU w Polsce w Gdyni zajęliśmy 8 miejsce. Ostatni rok przeznaczyliśmy na twórczy rozwój i doskonalenie umiejętności. Udało się! Jesteśmy z tego dumni. Prosimy o wsparcie!

CO TO JEST ODYSEJA UMYSŁU? strona oficjalna: https://odyseja.org/

Dla nas to: Konkurs twórczego i innowacyjnego rozwiązywania problemów. To przyjazny program edukacyjny realizowany w formie konkursu międzynarodowego. Co roku kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego świata staje przed tym wyzwaniem. W Polsce, w tym roku, wystąpiło w nim prawie 300 drużyn, z czego 34 mogą reprezentować nasz kraj w USA. Wśród nich MY!!! Jako Odyseusze uczymy się odważnie marzyć i samodzielnie myśleć w procesie dążenia do celu. Rozwijamy kompetencje tj. 4K, KM i IT angażując w proces tworzenia i przedstawienia teatralnego efektów naszej wyobraźni. Staliśmy się zgraną grupą przyjaciół, która pokonuje przeszkody by spełniać marzenia.