Aktualności

IMG_10230301_181734

Dnia 3.03.2023 roku w progi naszej szkoły zawitał wyjątkowy Gość – pan Wojciech Stefan Sobaniec, autor ksiażki „Z okna na Bojarach”, profesor nauk medycznych.

Przestrzeń wierszy pana profesora to białostocka dzielnica Bojary, z którą zwiazany jest od lat. Mogliśmy wysłuchać pięknych wspomnień, obejrzeć niepowtarzalne zdjęcia, obrazy ulic, domów, dobrze nam znanej dzielnicy, bo przecież tu, na Bojarach, znajduje się nasza szkoła.

Usłyszeliśmy kilka wierszy  w wykonaniu Poety, które przeniosły nas w klimat dawnych lat, zaprosiły na spacer po bojarskich ulicach… Utwory przesiąknięte były tęsknotą za okresem dzieciństwa i młodości  za starymi Bojarami. Była to swoista podróż sentymentalna…

Dowiedzieliśmy się również o pana Sobańca zamiłowaniu do harcerstwa i żeglarstwa. Mogliśmy się także zapoznać z eksponatami z licznych podróży.

To była wyjątkowa lekcja, która pokazała nam, jak ważne w życiu jest posiadanie własnego miejsca, swojej „małej ojczyzny”.

Dzięki tej wizycie uświadomiliśmy sobie, że nasza szkoła na Mieszka mieści się na najbardziej czarującej dzielnicy Białegostoku, która ma swoją ciekawą historię…

E. M.