Aktualności

IMG_20230103_141430

Na zajęciach pozalekcyjnych w ramach koła informatycznego „Z robotyką za pan brat” w klasach 0 – 3 są organizowane wydarzenia dotyczące programowania, m.in. zabawy w programowanie offline. Do tego celu wykorzystujemy, kultową już, grę planszową do nauki programowania Cody Roby – to zestaw prostych gier uczących programowania, w których uczestnicy prowadzą rozgrywki polegające na sterowaniu poruszającym się po planszy robotem, wydając mu polecenia poprzez odpowiednie układy kart sterujących robotem.

Na tym właśnie polega programowanie – wydajemy precyzyjne instrukcje komputerowi w języku, który jest dla niego zrozumiały. W naszej grze poleceniami były strzałki nakazujące poruszanie się do przodu, skręcanie w lewo lub prawo.

Cody Roby jest świetnym treningiem logicznego myślenia i wstępem do dalszej nauki programowania z wykorzystaniem komputera. W najbliższym czasie nasi uczniowie będą pracowali na zestawach robotów LEGO® Education SPIKE. Zapraszamy do galerii fotografii.