Aktualności

IMG_20230116_151129

Na zajęciach pozalekcyjnych w ramach koła informatycznego „Z robotyką za pan brat” w klasach 0 – 3 uczniowie poznają podstawy programowania, m.in. zabawy w programowanie offline. Do tego celu wykorzystujemy grę planszową do nauki programowania Cody Roby – to zestaw prostych gier uczących programowania, w których uczestnicy prowadzą rozgrywki polegające na sterowaniu poruszającym się po planszy robotem, wydając mu polecenia poprzez odpowiednie układy kart sterujących robotem.

Na tym właśnie polega programowanie – wydajemy precyzyjne instrukcje komputerowi w języku, który jest dla niego zrozumiały. W naszej grze poleceniami są strzałki nakazujące poruszanie się do przodu, skręcanie w lewo lub prawo.

W drugim okresie nasi uczniowie będą pracowali na zestawach robotów LEGO® Education SPIKE. Zapraszamy do galerii fotografii.